Časté dotazy

Co je cílem hlavolamu?

Všechny hlavolamy mají stejný cíl: vytáhnout ven určitou část hlavolamu (kruh, srdce, podlouhlý ovál) a pak ji zase vrátit zpátky. U každého hlavolamu se vytahuje pouze jedna věc a není k tomu potřeba žádá hrubá síla. :-)

 

Jak vybrat správnou obtížnost hlavolamu?

Hlavolamy jsou rozděleny dle náročnosti do čtyř kategorií: jednoduché, středně obtížné, obtížné a velmi obtížné. Obtížnost se určuje nejen počtem tahů vedoucích k řešení, ale také tím, jak moc je daná "finta" skrytá. Pro výběr správné obtížnosti by Vám mohly pomoct následující otázky.

  • Je luštitel dítě nebo dospělá osoba? Bohužel nemáme na hlavolamy certifikaci hraček, a tudíž nemůžeme hlavolamy prodávat jako hračky pro děti. Nicméně víme, že i prvňáci zvládnou řešit hlavolamy v kategorii jednoduché. Nenechte se však mýlit, hlavolamy v kategorii jednoduché potrápí i dospělé. Jako společenská zábava na chatu či grilovačku je hlavolam z kategorie jednoduchých ideální. Pokud je luštitelem dospělá osoba, pokračujte na následující otázku.
  • Má hlavolam sloužit pouze k pobavení? Pokud hledáte hlavolam, který chcete luštit pro zábavu na party s přáteli, doporučujeme vybírat hlavolam v kategorii jednoduchých. Vyšší obtížnosti jsou již časově náročnější a zpravidla potřebují více klidu a koncentrace. Máte-li zájem o takový hlavolam, odpovězte si na následující.
  • Má luštitel již zkušenosti s řešením podobných hlavolamů? Pokud luštitel ještě žádný hlavolam nemá, doporučujeme hlavolamy v kategorii středně obtížné. V případě, že už podobné hlavolamy v minulosti řešil, můžeme vybírat z kategorií obtížných a velmi obtížných. Velmi obtížné hlavolamy doporučujeme především lidem, kteří už řešili hlavolamy v nižších obtížnostech a některé finty jsou jim již známé. Kategorie velmi obtížných hlavolamů je zpravidla časově náročnější - některým luštitelům jednotlivé hlavolamy zaberou několik dní, týdnů i měsíců. 

 

Je k hlavolamu řešení?

Ano, ke každému hlavolamu přikládáme návod. Měl by být však využíván jen v případech, kdy luštitel hlavolam vyřeší, avšak neumí jej navrátit do původního stavu.

 

Je potřeba hlavolam nějak udržovat?

Pokud je hlavolam uchováván v suchu, není žádné speciální ošetření nutné. Ve vlhkém prostředí by však hlavolam mohl začít časem rezivět. Pouze máte-li problémy s nadměrným pocením rukou, je vhodné hlavolam po luštění ošetřit silikonovým olejem ve spreji.

 

Co mám dělat, když nemůžu navrátit hlavolam do původního stavu?

Použijte přiložený návod a postupujte dle pokynů v opačném pořadí.

 

Dostal/a jsem hlavolam jako dárek, ale nemám k tomu návod. 

Návod je součástí balení každého hlavolamu. Pokud jste ho nedostali, pravděpodobně si ho nechala ta osoba, která Vás obdarovala. Zkuste se zeptat. :-)

 

Zamotali jsme hlavolam tak, že ani nevíme, kde jsme. Návod nepomáhá.

Pokud se nemůžete dlouhodobě pohnout z místa, vyfoťte hlavolam a pošlete nám jej na info@kovarnamostek.cz.  

Pokusíme se Vás navést správným směrem.

Zpět do obchodu